Mini dron CX-10C z pohľadu amatéra

Mini dron CX-10C z pohľadu amatéra
Follow me

Marv Marvelous

http://www.grafovision.sk
Follow me

Ježiško mi priniesol darček 😀

img_20170108_035153

Lebo dobrým detim nosí darčeky. A ja som dlhú dobu želal malého lietajúceho drona a celý rok som poslúchal 😀

Rozbalenie

Malá krabička cca 5x5x13cm. Z predu typove označenie a pekné fotky. Všetko osadené do plastových priehladných boxikov. A dve AA batérie je potrebné do ovládača zakúpiť vopred.

Dron

Pri rozbalení som bol prekvapený , ako malá hračka dokáže tak potešiť. Na drone sú 4 vrtulky, 4 motorčeky. Velkost bez vrtul tak 4 x 4 cm. V tažisku drona je batéria na spodnej časti a kamera medzi vrtulkami. Tak isto slot na SD kartu, kde sa SD karta vkladá bruchom hore smerom do drona. Dalej je tam konektor na nabíjanie a vypínač On/Off, Pri zapnutí drona sa rozblikajú ledky na krajoch. Modré LED ukazujú prednú časť drona aj kamery.

Ovládač

Jeho dizajn je vstavaný do ruky. Napájaný je z dvoch tuškových AAA batérií. Obsahuje dve páčky. Ovládač je v MODE2 t.j. Na lavej páčke smerom na hor je plyn a do strany rotacia okolo svojej osi smerom do lava a smerom do prava. Druhá páčka je vpred, vzad, do lava do prava. Pod páčkou je fotenie snímku a natáčanie videa.  Medzi páčkami sú trimovacie tlačítka a vypínač On/Off.

Základné parametre drona:

velkosť drona je 32 x 32 mm rozteč medzi vrtuľami a váha 15g

batériu má 3.7V 120mAh

4 x brash less motory s toho 2 CW a 2 CWW a tak isto vrtulky

4 kusy náhradných vrtuliek

krásný ovládač 100 x 50 mm na 2 batérie AAA

Kábel USB-a na dobíjanie batérií drona

kamera 0.3Mpix foti aj natáča video na SD kartu (nebola priložená)

dosah je okolo 15m

priemerná doba lietania je do 5minút

Je vyrobený z plošného spoja, umelej hmoty a malé konštrukčné ľahké prevedenie bez ochraných krytov na vrtulky (nevhodné pre mňa začiatočníka, čo som si uvedomil až neskôr). Pri zalietavaní som stihol zmasakrovať 4 vrtulky, než som sa naučil troška lietať.

Ovladateľnosť

Na ovládači je možné si zvoliť 3 režimy citlivosti “jemné”, “stredné” a “silné” pohyby pri ovládaní. Pri jemných pohyboch vychýlenia páčky ovládača smerom na drona prejavovali jemnými pohybmi vo vzduchu. Kde to na silných pohyboch vychýlenia sa dron vo vzduchu  pohyboval velmi svižne.

 

Marv Marvelous

Zanechať odpoveď